Yedekleme ve Depolama Hizmeti

TMB Bilşim Teknolojileri olarak sunucu sistemlerinin ve veri depolama ortamlarının tamamlayıcı ve felaket anında en önemli unsurlarından birisi olan yedekleme konusunda müşterilerimizin marka bağımsız, amaca uygun ve doğru çözüme ulaşmaları konusunda yoğun bir şekilde çalışmaktayız.

  • Sunucu ve Veri Depolama sistemlerinden bağımsız olarak, ortamda kullanılan yazılım ve donanım ürünü ne olursa olsun siz müşterilerimizin isteklerini karşılamak amacıyla EMC, HP, IBM ve Oracle donanımsal yedekleme çözümlerini kullanıyoruz. Tek bir sunucu sisteminin yedeğinin alınmasından başlayan ve tüm veri merkezinin yedeklenmesini sağlayan çözümlerimiz mevcut.
  • Tek başına yedekleme projelerinde ve yedekleme de içeren büyük çaplı projelerde geleneksel teyp üniteleri ile başlayan, teyp kütüphanelerine ve sanal teyp kütüphanelerine uzanan ürün portföyünü istekleriniz doğrultusunda konumlandırıyoruz. Yedekleme çözümlerimizde kullandığımız donanımlara uygun yazılımlarla çözümü tamamlıyor ve hızlı bir şekilde entegrasyonunu sağlıyoruz. EMC, HP, IBM, Symantec, CommVault, Veeam, Acronis  yedekleme yazılımları kullandığımız başlıca ürün aileleri arasındadır.

Verilerinizi güvende tutmak için yedekleme işlemi yaparak verilerinizi depolamanız gerekir. Sizin için önem taşıyan verileriniz bizim için de önem taşımaktadır. İşte bu yüzden bu alanda da hizmet vermekteyiz.  

 

  • Verilerin olası bir sorunla karşılaşma ihtimalini hesaba katarak yedekleme yapılması sizin yararınıza olmaktadır. Yedekleme işleminin yapılmaması durumu bazen ciddi sonuçlara yol açmaktadır. Eğer bir şirket sahibiyseniz sizin için elinizdeki verilerin tümü ayrı ayrı değerlidir ve bunların yedeklenerek depolanması gerekmektedir. Veri yedeklemesi yapmamış iseniz ve bilgisayarınızda bulunan yedekler ise bazı programlar ile geri getirilebilir ancak zaman alıcı olabilir. Bu nedenle her veri sonrasında yedekleme işlemi yapılması gerekir.

 
Veri Yedeklemesinin Sağladığı Yararlar:

  • Verilerinizin korunması yüksek seviyededir.
  • Elektrik kesintisi, bazı olası sorunlar sonrasında yedeklerinizin bir disk de, bellekte vb. durmuş olması verilerinizin kaybolmaması için güzel bir yöntemdir.

Kaliteli Bir Hizmet Vermekteyiz!

Verilerinizi güvenli ve sağlam tutmak için desteğe mi ihtiyacınız var? İşte şu anda tamda doğru adrestesiniz. Verilerinizi sağlıklı bir şekilde yedekleyebilir ve sizlere kaliteli hizmet sunabiliriz. Avantajlarımızdan yararlanmak ve güzel bir hizmet almak için daha fazla beklemeyin, bizi arayın!